Drezno

Drezno położone jest we wschodnich Niemczech nad rzeką Łabą. Ta stolica Saksonii, zwana „miastem baroku”, została poważnie zniszczona podczas II wojny światowej. Po wojnie większą część miasta udało się jednak odbudować, tak że obecnie odwiedzający je goście mogą znowu podziwiać znajdujące się tam zabytki.

W mieście znajduje się aż 37 muzeów i 40 galerii. Na szczególną uwagę zasługuje Galeria Malarstwa Mistrzów Dawnych i Nowych, którą chętnie odwiedzają Polacy w Dreźnie. Polonia Drezno szczególnie ceni sobie największy w mieście katolicki kościół, a mianowicie Hofkirche. Będąc w stolicy Saksonii nie można też nie zajrzeć do Pałacu Japońskiego lub jednej z ciekawszych miejskich budowli, jaką jest dawna zbrojownia Albertinum. Obecnie w jej wnętrzu, między innymi Polacy w Dreźnie, mogą oprócz broni oglądać obrazy i rzeźby.

Jedną z najsłynniejszych budowli na świecie stanowi drezdeński Zwinger – symbol dawnej Saksonii. Polacy w Dreźnie spacerując po tym niezwykłym pałacowym zespole, mogą podziwiać piękno dzieł sztuki baroku.

Polonia Drezno poleca odbywające się w stolicy Saksonii festiwale filmowe i muzyczne, a w tym Międzynarodowy Tydzień Tańca oraz Drezdeńskie Dni Muzyki Współczesnej. Wśród 37 teatrów, które swoją siedzibę mają w Dreźnie, najsłynniejsza jest Opera Sempera, w której występują gwiazdy światowego formatu. Polonia Drezno zaprasza!

Podstawowe dane

Drezno

Kod pocztowy: 01001–01328, 01465

Numer kierunkowy: 0351, 035201

Kraj związkowy: Sachsen

Powierzchnia: 328,31 km²

Liczba ludności: 517.052

Warto zobaczyć

Frauenkirche

Residenzschloss

Militärhistorisches Museum der Bundeswehr

Ufa-Kristallpalast

Standseilbahn

Blaues Wunder

Gläserne Manufaktur

Neues Kugelhaus

Italienisches Dörfchen

Semper Oper

 

Komentarze

 
Brak wpisów.
Proszę dodać komentarz:
* = Wymagane
Nazwa    
Temat 
Email    
Tekst*

Wprowadź kod widoczny na obrazku To służy ochronie przed spamem

Jeśli nie możesz przeczytać kodu, kliknij tu.*
Obrazek zabezpieczający przed spamem
 
Brak.