Lipsk - miasto, które przyciąga

Lipsk to miasto położone w Niemczech, w kraju związkowym Saksonia. Jest to miasto z kilkusetletnią tradycją, które, dzięki niewielkim zniszczeniom wojennym, posiada wspaniale zachowany zespół dzielnic pochodzących z XIX i XX wieku.

Zarówno Polacy w Lipsku, jak i inni odwiedzający miasto turyści cenią sobie wybudowany tam w połowie XVI wieku Stary Ratusz. Jego renesansowy styl przyciąga wzrok miłośników piękna. Polonia Lipsk poleca, znajdujące się obecnie w Ratuszu, Muzeum Historii Miasta. Wizyta w tym miejscu na pewno zaowocuje zdobyciem ciekawych informacji o tym niezwykłym mieście. Potem warto obejrzeć znajdujące się niedaleko Starego Ratusza budynki Starej Wagi, Dom Królewski oraz sukiennice. Polacy w Lipsku chętnie odwiedzają te miejsca.

Lipsk zwany jest miastem Goethego, dlatego chodząc po jego ulicach Polacy w Lipsku i inni przechodnie mogą natkąć się na ślady upamiętnione w dziełach poety, tak jak np. uwieczniona w dramacie „Faust” Piwnica Auerbacha, która znajduje się w pasażu Mädler-Passage. Będąc w Lipsku nie można nie zajrzeć do kościoła św. Tomasza, w którym znajduje się grób Jana Sebastiana Bacha oraz kościoła św. Mikołaja. Polonia Lipsk poleca również wspinaczkę na wieżę Nowego Ratusza, z której rozciąga się piękna panorama miejska. Polonia Lipsk zaprasza!

Podstawowe dane

Lipsk

Kod pocztowy: 04003-04358

Numer kierunkowy: 0341

Kraj związkowy: Sachsen

Powierzchnia: 297,36 km²

Liczba ludności: 518.862

Warto zobaczyć

Opernhaus

Bach-Archiv

Belantis

Stadtgeschichtliche Museum

Botanischer Garten

Altes Rathaus

Städtisches Kaufhaus

Völkerschlachtdenkmal

Krochhochaus

Panometer

Komentarze

 

Potrzebny pokuj lub mieszkanie dla dwóch mężczyzn ,bez nalogow,na okres nie krotszy niz 2 miesiace.

Stworzony przez: poszukuje w Jan 25, 2012 06:13PM
Proszę dodać komentarz:
* = Wymagane
Nazwa    
Temat 
Email    
Tekst*

Wprowadź kod widoczny na obrazku To służy ochronie przed spamem

Jeśli nie możesz przeczytać kodu, kliknij tu.*
Obrazek zabezpieczający przed spamem