Stuttgart

Siedziba regionu Stuttgart oraz stolica i największe miasto kraju związkowego Badenia-Wirtembergia zaprasza turystów do odkrycia wielu niepowtarzalnych atrakcji. Polonia Stuttgart informuje, że dzieje miasta sięgają czasów rzymskich, które zostało znacznie zniszczone w czasie II wojny światowej. Stuttgart jest znany na całym świecie z produkcji samochodów Mercedes oraz Porsche. Polacy w Stuttgarcie polecają wizytę w Muzeum Mercedesa, w którym miłośnicy motoryzacji mogą podziwiać ponad 160 eksponatów oraz poznać niezwykłą historię tych pojazdów. Polonia Stuttgart zachęca także do wypoczynku w wielu ogrodach, parkach miejskich ze strefami dla pieszych i ścieżkami rowerowymi. Polacy w Stuttgarcie, którzy mieszkają tu od lat, szczególnie zapraszają na rodzinne wycieczki do ogrodu botaniczno - zoologicznego. Można tu podziwiać niezwykłą przyrodę i rzadkie gatunki zwierząt. Do ciekawych atrakcji miasta należą liczne zabytkowe zamki, pałace i kościoły. Polonia Stuttgart wyjątkowo poleca zwiedzanie kościoła klasztornego z XIII w. oraz Nowego i Starego Pałacu. Pałace New Castle, Solitude, rezydencja Ludwigsburg i Schloss Favorite stanowią główne cele wycieczek turystycznych. Galeria Państwowa, którą odwiedzają Polacy w Stuttgarcie, przypadnie do gustu wielbicielom sztuki współczesnej. Polonia Stuttgart od lat bierze udział w licznych festiwalach, które organizowane są w tym urokliwym mieście. Do najważniejszych należą Stuttgarcki Festiwal Piwa, Festiwal Wina Weindorf oraz przepełniony tańcami i muzyką Sommerfest. Jak informują Polacy w Stuttgarcie, miasto jest wyjątkowo przyjazne dla turystów, z dobrze rozwiniętą bazą hotelową oraz gastronomiczną.

Podstawowe dane

Stuttgart

Kod pocztowy: 70173–70619

Numer kierunkowy: 0711

Kraj związkowy: Baden-Württemberg

Powierzchnia: 207,36 km²

Liczba ludności: 601.646

Warto zobaczyć

Altes Schloss

Benz-Museum

Calwer Straße

Bibelhaus

Bismarckturm

Fernsehturm

Grabkapelle

Staatsgalerie

Schloss Solitude

Veitskapelle

Komentarze

 

może po prostu wróć do kraju

Stworzony przez: Anonim w Feb 21, 2015 10:57PM

NO nie wiem o co ci chodzi 15 lat mieszkałaś i nie zrozumiałaś,,ze obeni mieszkańcy niczemu nie są winni.Niemcy są różni tak jak i w Polsce, poznałam ludzi bardzo przyjacielskich. Niemcy też bineli w tej II wojnie światowej.Po co się cofać do tyłu trzeba życ milością a nie krzewić w sobie nienawiść za to co było. Żołnierze niemieccy byli intyligentni nie zabijali cywilów tak jak np. ukraińce. A oboz to hitler za tym stał i jego poplecznicy -faszysci. I bardzo dobrze ,że nic nie mówią a uwazasz ,że ciągłe mówienie o tej wojnie a szczególnie dzieciom w szkole to takie włąściwe, mój synek przez to boi się do mnie w odwiedziny do niemiec przyjechać-to jest masakra.

Stworzony przez: Jadwiga w Mar 12, 2014 05:37PM

dziewczyny poszukuje pilnie polskiego ginekologa prosze o pomoc pilnie

Stworzony przez: ginekolog w Jan 08, 2014 08:32PM

Najbardziej brak jest miejsc świadczących o obozach pracy przymusowej i zagłady podczas drugiej wojny światowej. Mieszkałam 15 lat w Stuttgarcie i nigdzie nie natknęłam się naten temat. Szkoda.

Stworzony przez: Brak tochę w warto zobaczyć w Oct 18, 2013 02:13PM
Proszę dodać komentarz:
* = Wymagane
Nazwa    
Temat 
Email    
Tekst*

Wprowadź kod widoczny na obrazku To służy ochronie przed spamem

Jeśli nie możesz przeczytać kodu, kliknij tu.*
Obrazek zabezpieczający przed spamem